Deivis Kančelskis stažavosi Rumunijoje

Praėjusią savaitę futbolo akademijos „Šiauliai“ techninis direktorius Deivis Kančelskis viešėjo Rumunijoje, kur stažavosi aukščiausioje šalies lygoje lyderiaujančio Konstancos „Farul“ klubo ir vieno geriausių XX a. 9–10-ojo dešimtmečio Europos ir apskritai Rumunijos futbolininko Georgė Hadžio futbolo akademijoje. Pastarajame šiuo metu taip pat rungtyniauja ir buvęs saulės miesto akademijos auklėtinis Rolandas Baravykas.

„Gheorghe Hagi“ futbolo akademija yra laikoma didžiausiu Rumunijos futbolo projektu. Šį projektą akademijos vadovas Georgė Hadžis sukūrė kaip padėką visiems, kurie juo tikėjo ir palaikė nuo pat jo pirmųjų žingsnių futbole iki pat profesionalaus futbolininko karjeros pabaigos vienoje iš Turkijos futbolo flagmanų ekipų – „Galatasaray“.

Kurdamas šią akademiją Georgė Hadžis manė, jog atėjo metas Rumunijos futbolą pakelti į kur kas aukštesnį lygmenį vaikams suteikiant galimybę treniruotis pačiomis geriausiomis sąlygomis, jog būtų galima siekti dar aukštesnių nei jo paties pasiektų rezultatų. Netoli Konstancos miesto, Ovidiu mieste, septyniuose hektaruose išsidriekusią „Gheorghe Hagi“ futbolo akademiją sudaro žaidimo ir treniruočių aikštelės (aštuonios su natūralia ir dirbtine žole, aprūpinta naktine įranga), pastatų korpusai su specifinėmis funkcijomis. Taip pat automobilių stovėjimo aikštelės, peronai, alėjos, automobilių ir pėsčiųjų prieigos. Visos aikštės – su natūralia žole, taip pat patalpose esantys želdiniai tvarkomi naudojant efektyvias, automatizuotas laistymo sistemas.

Pagrindinis akademijos tikslas – vaikų ir jaunuolių inicijavimas, mokymas, tobulinimas ir paruošimas darbui aukščiausiame lygmenyje tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Taip pat akademijos atsižvelgia į bendruomenei skirtų veiksmų įgyvendinimą, vaikų gyvenimo sąlygų gerinimą per futbolo ir sporto, kaip sveiko gyvenimo būdo, prizme.

Akademijoje šiuo metu treniruojasi 250 futbolininkų, kurių amžius svyruoja nuo 6 iki 19 metų, pastarieji yra suskirstyti į 13 amžiaus grupių. Didžiausią 6-12 metų amžiaus grupių dalį sudaro vaikai iš Konstancos miesto apskrities, o sulaukus 13 metų, futbolininkų komplektavimo dėmesys nukreipiamas į žaidėjus iš visos šalies. 

Akademija bet kuriuo metų laiku organizuoja griežtą atrankos modelį, nes vienas pagrindinių akademijos tikslų – išugdyti žaidėjus aukšto meistriškumo futbolui. Žinoma, vienas iš pagrindinių tikslų taip pat yra išugdyti konkurencingus žaidėjus, kurie tobulinant visas savo savybes sėkmingai įžengtų į vyrų futbolą nacionaliniame ir tarptautiniame lygmenyje. 

Be to, dėl nuo pat pradžių pagrįstų principų vykdymo rezultatų ilgai laukti neteko. Per pirmuosius dešimt gyvavimo metų akademijos auklėtiniams pavyko iškovoti 24 šalies jaunių titulus, o į Rumunijos rinktines, pradedant jaunimo ir baigiant nacionaline, iškviestų futbolininkų metinis vidurkis viršija 40 žaidėjų per sezoną. Ne nuostabu, jog akademijos auklėtiniais domisi ir tarptautinės arenos atstovai – ne vienam auklėtiniui dėmesį parodė dideli futbolo klubai iš Prancūzijos, Italijos ir Vokietijos.

Šią dieną pagrindinė klubo ekipa Rumunijos aukščiausioje lygoje rikiuojasi pirma ir yra reali pretendentė iškovoti čempionų titulą. Įdomu tai, kad pagrindinės klubo komandos daugumą sudaro vietiniai futbolininkai ir vos keli užsieniečiai.

FA „Šiauliai“ techninis direktorius D. Kančelskis

Instagramas