Ernestas Pilypas baigia karjerą

Pasibaigus 2023 metų sezonui šiauliečių gretose rungtyniavęs Ernestas Pilypas nusprendė baigti profesionalaus futbolininko karjerą.

Penkerius metus saulės miesto garbę gynęs Ernestas šioje įsimintinoje organizacijos kelionėje paliko itin ryškų pėdsaką. 33-ų gynėjas per šį laiką tapo vienu iš daugiausiai rungtynių sužaidusių futbolininkų FA „Šiauliai“ istorijoje, pastarasis geltonai juodus marškinėlius užsivilko net 120 kartų, pelnė 4 įvarčius ir keturiskart atliko rezultatyvų perdavimą savo komandos draugui.

Nuo 2019 metų Šiauliuose rungtyniavęs gynėjas karjerą baigia ten, kur ją ir pradėjo – gimtajame mieste. Mamos į pirmąją futbolo treniruotę atvestas Ernestas per šį laiką svariai prisidėjo prie geltonai juodųjų pasiektų rezultatų – 2021 metais įvykusiose auksinėse „Pirmos lygos“ rungtynėse 11 metrų baudinį realizavęs futbolininkas nukalė saulės miestui aukso medalius, o 2023-ųjų sezone su šiauliečiais nukeliavo iki LFF taurės finalo bei pasidabino istoriniais „Optibet A lygos“ bronzos medaliais.

Šiaulietis per sabprofesionalaus futbolininko karjerą taip pat rungtyniavo Vokietijos „Neubrandenburg 04“, Lenkijos „Stal“ „Šiaulių“, „Kruojos“, „Kauno Žalgirio“ ir „Pakruojo“ ekipose. Futbolininkas taip pat buvo kviečiamas ir į įvairaus amžiaus grupių jaunimo rinktines.

FA „Šiauliai“ dėkoja Ernestui už įdėtą neatsiejamai svarų indėlį prie pasiektų komandos rezultatų ir linki visokeriopos sėkmės kituose gyvenimo išbandymuose.

„Į futbolą mane atvedė mama, kai man buvo devyneri metai – ačiū Jai!  Nuo to laiko ir prasidėjo tas kelias, rutina, treniruotės, rungtynės, turnyrai, sezonai vienas po kito, na, o dabar atėjo laikas pasikeitimams. Visa ši 24 metus trukusi kelionė suformavo mano charakterį – įskiepijo vertybes tokias kaip disciplina, atsakomybė, komandinis darbas, leido pamatyti ne vieną šalį ir sutikti begalę skirtingų kultūrų ir tautybių žmonių.

Kai grįžau į Šiaulius 2019 metais – komanda buvo labai jauna, sudaryta vien iš vietinių žaidėjų, bet labai alkana – visi norėjo įrodyti ko yra verti, tai tas augimas ir tobulėjimas vyko žaibiškai tiek komandos, tiek pačios organizacijos. Visada kaip žaidėjui norėjosi kuo geresnių sąlygų, kurios leistų tobulėti ir mėgautis žaidimu – taip ir įvyko. Profesionalėjome, prisijungė daugiau patyrusių žaidėjų, laimėjome „Pirmą lygą“ ir iškovojome teisę žaisti „A lygoje“. Pirmąjį sezoną apšilome kojas ir stebinome varžovus savo žaidimu, bet to nepakako, kad pasiekti puikių rezultatų, na, o praėjusiame parodėme ko esame iš tikrųjų verti. Vienintelis dalykas, dėl kurio tikrai labai gaila, tai nelaimėta LFF taurė, bet, kad ir kaip benutiko – tuo futbolas ir yra gražus, nenuspėjamas ir kartais pateikiantis staigmenų.

Toliau – tenisas, mėgėjiškas futbolas, dviračiai. (Šypsosi) Nuo sporto nepabėgsiu net ir norėdamas – neįsivaizduoju kitokio gyvenimo. Bet tuo pačiu ir nuo futbolo neatitolsiu, su kolegomis iš „FPRO“ turime daug planų, įvairių projektų idėjų, tad jei ne aikštėje, tai šalia jos tikrai pasimatysiu ir su buvusiais komandos draugais.

Jaunajai kartai – svajokite, turėkite aukštus tikslus, gal kartais atrodančius neįgyvendinamais ir nuosekliai bei sunkiai dirbdami siekite jų! Ne rytoj, ne kitą savaitę, bet šiandien, ne kalbomis ir pamąstymais, o veiksmais, nes laikas bėga greitai, net nepastebėsite, čia 20 metų, čia 33. (Šypsosi) Turbūt ne kartą esate girdėję apie papildomą darbą, tai tik pasikartosiu – nešvaistykite laiko, skirkite tobulinimuisi bent 30-40 min. per dieną kamuolio valdymo technikai, taktiniam supratimui, fizinių savybių gerinimui ar psichologiniam pasiruošimui ir jūs tikrai pasieksite savo tikslus!

Linkiu komandai gero ateinančio sezono ir sėkmingo starto „UEFA Konferencijų lygoje“!“,- atsisveikino profesionalaus futbolininko karjerą baigęs E. Pilypas.

Instagramas