FA „Šiauliai“ futbolininkai vis sunkiau įsivaizduoja kasdienybę be gydytojo Dariaus Dicevičiaus patarimų

Penkeri metai – būtent tiek Dainų pirminės sveikatos priežiūros centrą ir futbolo akademija „Šiauliai“ sieja gražus bendradarbiavimas. Pastarosios kineziterapeutas Jonas Andriulis sako, kad gydytojo echoskopuotojo, MSK intervencinio echoskopuotojo ir skausmo gydytojo Dariaus Dicevičiaus pagalba yra neįkainojama ir sunkiai pamatuojama.

Pasak kineziterapeuto, neretai D. Dicevičius padeda ne tik traumų ir susirgimų atveju, bet tampa ir futbolininku psichologu ir patarėju.

„Dirbant su profesionaliais sportininkais ir siekiant sužinoti tikslią sportininko sveikatos būklę, neužtenka atlikti tik kineziterapinius testus. Prieš 5 metus gydytojui D. Dicevičiui paskambinome gavę daug teigiamų sportininkių atsiliepimų, kuomet susidūrėme su trauma, kuriai reikėjo kruopštesnės apžiūros. Nustebino, kad neišgirdome, jog reikės ilgai laukti ir jau sekančią dieną atsidūrėme jo kabinete. Tąkart apžiūrėjo, paskyrė gydymą ir patarė kokias konservatyvias gydymo metodikas reiktų taikyti siekiant maksimalaus efektyvumo ir kokybiškesnio grįžimo į sportą. Supratau, kad Šiauliuose turime pačios aukščiausios kvalifikacijos bei profesionalumo specialistą, todėl mūsų akademijos sportininkams jau nebereikia važiuoti į kitus miestus, nes kokybišką paslaugą gauname būtent Dainų PSPC.“,- pirmąją pažintį su gydytoju D. Dicevičiumi prisimena J. Andriulis.

Gydytojas specializuojasi kaulų, sąnarių, raiščių, sausgyslių ligų, sportinių traumų, regeneracinėje ir skausmo medicinoje, mokėsi ir vis dar patirtį šioje srityje kaupia pas geriausius pasaulio MSK ultragarso ir intervencijų ekspertus, pastarasis dažnu atveju yra kviestinis konferencijų lektorius.

Šiuo metu gydytojas ultragarso aparatu ištiria ir nustato diagnozes esant raumenų, sausgyslių, sąnarių ir raiščių pažeidimams bei atlieka mokslu grįstas intervencijas. Pavyzdžiui, kraujo trombocitais praturtintos plazmos, hialurono rūgšties, ar skausmą ir uždegimą mažinančias injekcijas.

Gydytojas tapo savotišku sportininku bičiuliu ir sveikatos globėju, jis nuolat domisi sportininkų gijimo procesu. Sportininkai pasitiki mediko rekomendacijomis ir jas paiso. Kineziterapeutams itin svarbu žinoti skausmo atsiradimo kilmę, kad galėtų pritaikyti atitinkamus metodus traumai gydyti. Gydytojo D. Dicevičiaus atliekamos intervencijos pailgina futbolininkų karjerą.

„Gydytojo kompetencija padeda lengviau išspręsti net ir itin retas traumas. Nuoširdžiai stengiamės į gydytoją kreiptis tik išskirtiniais atvejais, kai konservatyvus gydymas neduoda trokštamų rezultatų, tačiau dažną kartą be gydytojo patarimų ir gydymo gairių tiesiog neapsieiname”, – susižavėjimo Dainų PSPC gydytoju echoskopotuoju neslepia FA „Šiauliai“ kineziterapeutas Jonas Andriulis.

„Džiaugiuosi šiuo bendradarbiavimu su saulės miesto futbolo akademija. Konsultuoti ir tirti sportininkus visada yra tobulėti verčiantis iššūkis ir atsakomybė. Dažnu atveju su kineziterapeutais, sporto gydytojais, gydytojais ortopedais traumatologais ir FMR gydytojais, radiologais kartu tenka spręsti ne lengvesnius nei žymaus daktaro House’o sprendžiamus klausimus. Daug ultragarsinio ištyrimo ir intervencijų pirmiausia buvo pritaikytos sportininkams, vėliau ir visiems pacientams. Sklandų bendradarbiavimą užtikrina klubo kineziterapeutas Jonas, kuris rūpinasi savo sportininkais, juos atrenka, testuoja, po to prižiūri po intervencijų, o tai man yra nepamainoma pagalba“, – sako gydytojas Darius Dicevičius.

Dainų PSPC yra atliekami įvairūs ultragarsiniai tyrimai, ne tik anksčiau paminėti kaulų, sąnarių, sausgyslių, raiščių, bet taip pat ir periferinių nervų, pilvo ir inkstų, skydliaukės, krūtų ir kraujagyslių ultragarsiniai tyrimai.

Dainų PSPC dirba 6 aukštos kvalifikacijos gydytojai echoskopuotojai ir radiologai, Jie aprūpinti visa reikalinga, modernia aparatūra procedūroms atlikti.

Futbolo akademijos vadovybė džiaugiasi šia užmegzta gražia draugyste ir tiki, jog tai turės ne mažą įtaką joje augančių futbolininkų rezultatams ateityje.

Instagramas