Jankausko pagyrų sulaukę „Šiauliai“ – lietuviškiausias A lygos klubas, kuriame ir legionieriai kalba lietuviškai

„Šiame sąraše yra daugiausia „Šiaulių“ žaidėjų, nes tai lietuviškiausias klubas. Jie pasirinko kelią, kuris yra sveikintinas“, – prieš kelias savaites pristatydamas Lietuvos futbolo rinktinės sudėtį kalbėjo Edgaras Jankauskas. Iš tiesų, iki šiol moterų komanda „Gintra“ garsėjęs Šiaulių futbolas stiebiasi ir vyrų čempionate. Solidžiai sezoną pradėjęs „Šiaulių“ klubas po penkių turų Lietuvos futbolo A lygoje rikiuojasi trečias. Komandos branduolys – šiauliečiai ir kiti lietuviai. Vieninteliai legionieriai – du ukrainiečiai, jau kalbantys lietuviškai.

2007 metais įkurtos „Šiaulių“ futbolo akademijos klubas A lygoje žaidžia tik antrą sezoną. Klubo techninis direktorius Deivis Kančelskis pripažįsta, kad pasirinko sudėtingesnį kelią: „Buvo toks etapas, kai neturėjome Šiaulių vyrų futbolo komandos. Tai mūsų futbolo akademija su visa bendruomene bandėme atgaivinti futbolą Šiauliuose. Tai užtruko 5-6 metus, kol mes sugrįžome į A lygą.

Mūsų vizija buvo tokia, kad remsimės savais akademijos žaidėjais ir pasikviesime lietuvius. Galbūt šitas kelias yra daug sunkesnis, ilgesnis, bet mes visi taip susitarėme ir treneris sutiko su mūsų šita vizija.“

„Šiaulius“ treniruojantis Mindaugas Čepas sako, kad pagrindinis dalykas buvo įtikinti pačius žaidėjus, kad tik iš lietuvių sudarytas klubas gali būti konkurencingas: „Tie, kurie atvyko pas mus žaisti tuo patikėjo. Kuo daugiau kiti klubai skirs dėmesio legionieriams, tuo daugiau mes leisime galimybių pasireikšti mūsų lietuviams.“

Mindaugas Čepas

Mindaugas Čepas / Tubuko nuotr.

Ši vizija patiko ir futbolininkams. 35-erių Mantas Kuklys – ilgametis rinktinės ir Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkas džiaugiasi galėdamas žaisti gimtuose Šiauliuose.

„Iš tikrųjų, visi lietuviai esame. Dauguma šiauliečių. Labai smagu, nes visi suprantame savo kalbą. Negaliu sakyti, kad kitose komandose buvo kitaip, bet atmosfera tikrai nuostabi“, – džiaugiasi M. Kuklys.

Futbolininkas sako, kad Šiaulių futbolo akademija sudaro puikias sąlygas vaikams ir jaunimui, o jų ugdymas turėtų būti visų klubų prioritetas.

 A lyga: „Riteriai“ – „Šiauliai“

A lyga: „Riteriai“ – „Šiauliai“ / Ž. Gedvilos/BNS nuotr.

Vieninteliai Šiaulių klubo legionieriai – du ukrainiečiai. Anksčiau Marijampolės „Sūduvoje“ žaidęs Jevhenas Jefremovas ir iš Zaporižios kilęs Oleksijus Ščebetunas. 25-erių puolėjas bendrauti norėjo tik lietuvių kalba ir sako, kad Šiauliuose nesijaučia legionieriumi: „Čia puiki atmosfera, nes mes turime gerus žaidėjus, geras treneris. Mes nesijaučiame legionieriais. Žinoma, sunku žaisti, kai tavo šalyje vyksta karas, tačiau čia mums patinka ir miestas, ir klubas, todėl yra daug lengviau.“

Po penkių turų Lietuvos čempionate „Šiauliai“ su 10 taškų rikiuojasi treti, tačiau ambicingų tikslų kol kas sau nekelia. Pagrindinis tikslas – pakilti aukščiau nei praėjusį sezoną, kai buvo septinti.

„Mūsų svarbiausios rungtynės yra artimiausios. Mes einam kautis kiekvieną kartą, o viščiukus rudenį skaičiuosim“, – šypsosi M. Čepas.

Antradienį „Šiauliai“ A lygoje susitiks su antroje vietoje esančiu ir tiek pat taškų turinčiu Vilniaus „Žalgiriu“.

Pilną vaizdo reportažą galite rasti spustelėję ČIA.

lrt.lt šaltinis.

Instagramas