Jaunimo futbolo savaitė (balandžio 3-9 d.)

2022/2023 m. Samsung Galaxy Watch EJL U18 divizionas: Klaipėdos FM 1:1 (4:1) FA „Šiauliai“-Šiaulių SG

Įvartis: Nojus Penikas

Šeštadienį Rimanto Viktoravičiaus ir Aurimo Mančo auklėtiniai kėlėsi į uostamiestį, kur metė iššūkį turnyrinės lentelės lyderiams – Klaipėdos FM futbolininkams. Pirmoje dvikovos pusėje vyravo apylygis žaidimas – komandos vis keitėsi pavojingomis atakomis, kuriose nors ir pavykdavo sukirsti kamuolį tiek į vienus, tiek į kitus vartus, tačiau pastarosioms kamuolio iš savo vartų traukti taip ir neteko. Po pertraukos abiejų komandų strategai savo gretose atliko keletą korektyvų, kurios neabejotinai į aikštę įnešė visai kitokį vaizdą. Antrojo rungtynių pusėje įsivyravusios įtampos pirmieji neatlaikė šiauliečiai – geltonomis kortelėmis buvo įspėti Radvilas Bogužas ir Gustas Geštautas, o 67-ąją susitikimo minutę paskirto baudinio į geltonai juodų vartus Nikodemui Barvainiui atremti nepavyko. Ilgai netrukus šiauliečiams rungtynes apkartino ir netikėtai pasirodęs kortelių lietus – raudoną kortelę vos po dviejų minučių prieš save išvydo Artūras Paulius, o besibaigiant rungtynėms aikštę dėl parodytų antrų geltonų kortelių priverstinai turėjo palikti Benas Čechanavičius ir Gustas Geštautas. Tiesa, nepaisant to, jog saulės miesto futbolininkai ir liko rungtyniauti mažumoje, pastarieji prie varžovų vartų sugebėjo uždirbti baudinį, kurį tiksliai nuo žymos realizavo dieną anksčiau Optibet Pirmoje lygoje įvartį pelnęs komandos kapitonas Nojus Penikas. Nuaidėjus finaliniam teisėjo signalui rezultatas švieslentėje išliko lygus, tad futbolininkai santykius aiškinosi baudinių serijoje, kurioje sėkmė jau lydėjo aikštės šeimininkus. Po šios nesėkmės geltonai juodi su 30 taškų rikiuojasi 6-oje turnyrinės lentelės pozicijoje.

2022/2023 m. Samsung Galaxy Watch EJL U15 divizionas: FA „Panevėžys“-PRSSG 3:2 FA „Šiauliai“-Šiaulių SG

Įvartis: Hlib Leonenko, Nedas Raškauskas (Į savo vartus)

Savaitgalį į principines turnyrinės lentelės kaimynų rungtynes išsiruošė Viliaus Lapeikio ir Remigijaus Vaišnoro auklėtiniai. Pastarieji svečiavosi Panevėžyje, kur susitiko su vietos FA „Panevėžys“-PRSSG ekipa. 22-ojo turo akistatą sėkmingiau pradėjo šeimininkai, pastarieji į priekį išsiveržė jau 4-ąją minutę kai kamuolį į šiauliečių vartus nukreipė Kasparas Grigas. Geltonai juodieji gana greitai sureagavo į šį panevėžiečių pareiškimą ir po tikslaus Hlib Leonenko smūgio išlygino rezultatą – 1:1. Tiesa, besibaigiant pirmajam rungtynių kėliniui šeimininkai dar kartą persvėrė rezultatą savo naudai ir į pertrauką mūsiškiai žengė turėdami vieno įvarčio deficitą. Antrajame kėlinyje tiek į vienus, tiek į kitus vartus krito dar po įvartį – rezultatą 69-ąją minutę išlygino V. Lapeikio ir R. Vaišnoro auklėtiniai, kuomet kamuolį į savo vartus pasiuntė Nedas Raškauskas. Nors ir atrodė, jog rungtynių nugalėtojas per pagrindinį laiką taip ir nepaaiškės, tačiau paskutinį ir apmaudų tašką šioje principinėje dvikovoje vis dėlto padėjo panevėžiečiai, kuriems pergalę 79-ąją minutę nukalė iš mūsiškių gynybos gniaužtų ištrūkęs Lukas Laimikis. Po šios nesėkmės futbolo akademijos auklėtiniai su 26 taškais iš 7 vietos nukrito į 8-ąją.

2022/2023 m. Lietuvos Jaunučių lygos U13 divizionas: FK „Garliava“ 3:1 FA „Šiauliai“

Įvarčiai: Matas Kančelskis

Po namuose iškovotos pergalės prieš „Granito“ bendraamžius, Tado Šalkausko ir Remigijaus Vaišnoro auklėtiniai savo pergalių kelią bandė pratęsti Garliavoje, tiesa, šįkart – nesėkmingai. Šiauliečiai po Mato Kančelskio pelnyto įvarčio buvo pirmieji, kurie išsiveržė į priekį tačiau išlaikyti įgyto pranašumo jiems taip ir nepavyko – praleisti 3 įvarčiai be atsako lėmė tai, jog šeimininkai apgynė savo tvirtovę ir iškovojo 3 taškus. Po šio pralaimėjimo šiauliečiai nukrito į 4-ąją turnyrinės lentelės poziciją savo sąskaitoje turėdami 40 taškų.

Kazio Paulausko nuotr.

Instagramas