Jaunimo futbolo savaitė (kovo 27-balandžio 2 d.)

2022/2023 m. Samsung Galaxy Watch EJL U15 divizionas: FA „Šiauliai“-Šiaulių SG 0:4 Klaipėdos FM

Šeštadienį Viliaus Lapeikio ir Remigijaus Vaišnoro auklėtiniai namuose priėmė svečius iš uostamiesčio – Klaipėdos FM. Pirmoje rungtynių pusėje aikštėje vyravo apylygis žaidimas – komandoms pavykdavo sukirsti kamuolį tiek į vienus, tiek į kitus vartus, tačiau siekiant savųjų vaisių vis pritrūkdavo tikslumo atakos smaigalyje. Tiesa, traumų išretintiems šiauliečiams dvikovą apkartino prastas antrasis kėlinys, per kurį mūsiškiai praleido visus 4 dvikovos įvarčius ir turėjo pripažinti svečių pranašumą. Po šios nesėkmės geltonai juodi rikiuojasi 7-oje turnyrinės lentelės pozicijoje.

2022/2023 m. Lietuvos Jaunučių lygos U14 divizionas: FA „Šiauliai“ 1:1 (1:3) Marijampolės FC

Įvartis: Samuelis Kairys

Antras namų rungtynes paeiliui sužaidė Donato Strockio ir Viliaus Lapeikio auklėtiniai. Šįkart pas keturiolikmečius į svečius atvyko 4-oje turnyrinės lentelės pozicijoje besirikiuojantys marijampoliečiai. Pirmajame dvikovos kėlinyje šiauliečių atakos prie svečių vartų buvo itin aštrios – šeimininkai rezgė vieną pavojingą progą po kitos kol galiausiai 26-ąją susitikimo minutę kamuolį į varžovų vartus pasiuntė Samuelis Kairys. Po pertraukos vaizdas aikštėje kiek pakito – svečiai ėmėsi vis daugiau iniciatyvos atstatant lygybę, tačiau pastariesiems vis nepavykdavo įveikti gana užtikrintai savo vartus saugojusiam Benui Mikalevičiui. Visgi, besibaigiant rungtynėms raudonai baltiems futbolininkams pavyko prasibrauti pro šiauliečių gynybą ir jau 68-ąją dvikovos minutę atstatė lygybę bei kovą dėl 2 taškų perkėlė į baudinių seriją, kurioje sėkmė buvo jau svečių pusėje. Po šio niukso šiauliečiai ir toliau rikiuojasi septinti.

2022/2023 m. Lietuvos Jaunučių lygos U13 divizionas: FA „Šiauliai“ 2:1 FK „Granitas“

Įvarčiai: Matas Daujotas, Matas Kančelskis

Po Kaune patirtos nesėkmės sekmadienį į savo namų stadioną sugrįžo Tado Šalkausko ir Remigijaus Vaišnoro vadovaujami trylikamečiai, pastarieji Gytarių dirbtinės dangos stadione priėmė „Granito“ futbolininkus. Atkaklioje 19-ojo turo akistatoje pirmieji į priekį įsiveržė svečiai iš sostinės, kai kamuolį į šiauliečių vartus nukreipė Martynas Morkys. Vilniečiams įgytą pranašumą pavyko išsaugoti iki pat pirmojo kėlinio pabaigos. Pertraukos metu geltonai juodų gretose atliktos korekcijos neabejotinai pasiteisino – šiauliečiai jau pirmąją antrojo kėlinio minutę išlygino rezultatą, kuomet varžovų vartininką tiksliu smūgiu nuginklavo Matas Daujotas. Šis įvartis mūsiškiams prilygo tarsi tyro oro gurkšnį, po kurio T. Šalkausko ir R. Vaišnoro auklėtiniai ėmėsi kur kas didesnės iniciatyvos aikštėje nei pirmoje rungtynių pusėje. Geltonai juodus marškinėlius vilkėję futbolininkai po sukurtų kelių pavojingų atakų prie varžovų vartų galiausiai persvėrė rezultatą savo naudai – 53-ąją dvikovos minutę savo komandą į priekį išvedė Matas Kančelskis. Po šio įvarčio šiauliečiai apsukų mažinti neketino bei toliau rodė kur kas didesnį norą aikštėje nei svečiai. Galiausiai, nuaidėjus finaliniam susitikimo signalui pergale džiaugėsi rezultatą išsaugoję aikštės šeimininkai. Debiutinį sezoną didžiajame futbole žaidžiantys šiauliečiai su 40 taškų ir toliau rikiuojasi 3-oje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Instagramas