Panevėžyje – aštuoniolikmečių fejerverkai

Praėjusį šeštadienį finišo tiesiąją pasiekė „Samsung Galaxy Watch“ pirmenybės, kurios pažymėtos įspūdingu šiauliečių sugrįžimu. Paskutinėse sezono rungtynėse Rimanto Viktoravičiaus ir Aurimo Mančo auklėtiniai tiksint paskutinėms rungtynių akimirkoms sugebėję panaikinti dviejų įvarčių deficitą kovą dėl labai svarbių taškų perkėlė į baudinių seriją, kurioje geltonai juodieji neklydo – Grantui Dudėnui pasiuntus kamuolį į vartų tinklą šiauliečiai puolė į euforiją džiaugtis dramatiškai iškovotais bronzos medaliais.

2-ojo pirmenybių etapo rungtynėse pirmieji trys įvarčiai krito vos per 3 minutes. Rezultatą savo naudai pirmieji nusvėrė panevėžiečiai, kuomet tiksliai į šiauliečių vartus smūgiavo Dominykas Kulikauskas, tiesa, jau sekančios atakos metu lygybę trumpam šiame susitikime atstatė Gustas Geštautas. Jau regis atrodė, kad komandos po šio įvarčio rungtyniaus kiek atsargiau, tačiau įvyko priešingai – aikštės šeimininkai vos po minutės pelnė dar vieną įvartį ir antrąkart persvėrė rezultatą savo naudai. Pastarieji antrajame kėlinyje pelnė dar vieną įvartį ir padvigubino savo pranašumą – 3:1. Nepaisant dviejų įvarčių deficito, šiauliečiai nenuleido rankų ir ėmėsi iniciatyvos atakoje, kol galiausiai susitikimo pabaigoje tai davė savo vaisių. Komandos kapitonas Nojus Penikas jau per pridėtą teisėjo laiką dukart realizavo 11 metrų baudinį ir kovą dėl taškų perkėlė į baudinių seriją, kurioje šiauliečių desantas jau neklydo ir po paskutinio taiklaus smūgio puolė griežti triumfo akordais.

FA „Šiauliai“ techninis direktorius Deivis Kančelskis neslepia, jog džiaugiasi pagaliau nutraukta elitinės jaunių lygos trofėjų sausrą akademijos jaunimo futbole:

„Šiems vaikinams prieš sezono pradžią buvo iškeltas tikslas – iškovoti prizinę vietą savo amžiaus divizione. Kaip matome, dėka sunkaus darbo treniruotėse ir pademonstruoto charakterio paskutinėmis sezono minutėmis, šiandien galime džiaugtis tokiu mūsų aštuoniolikmečių pasiekimu. Didžioji dalis šios komandos futbolininkų gina mūsų B komandos garbę Optibet I lygoje, keletas jau yra debiutavusių ir aukščiausiame šalies divizione, tad, manau, jog šis Jų pasiektas rezultatas yra dėsningas tiek rezultatų, tiek jų tobulėjimo atžvilgiu. Džiaugiamės šiuo laimėjimu ir linkime savo auklėtiniams nenustoti siekti savo tikslų, be to, dar visas Optibet I lygos sezonas prieš akis laukia, tad atsipalaiduoti tikrai nevertėtų.“.

Reziumuojant geltonai juodų sezoną, tai pastariesiems šis tikrai buvo labai sunkus ir įtemptas. Pastarieji rungtyniavo ne tik savo amžiaus divizione, tačiau ir Optibet I lygoje, o kai kurie būdavo įtraukiami ir į pagrindinės miesto komandos sudėtį. Be to, verta pabrėžti, jog paskutinį kartą mūsų akademijos aštuoniolikmečiai ant prizininkų pakylos buvo lipę beveik prieš 4 metus, tąkart 2003 m. gimusių vaikinų komandą treniravo tas pats Aurimas Mančas ir Marius Gurskis.

Po paskutinių sezono rungtynių A. Mančas neslėpė pozityvo:

„Sezoną vertiname teigiamai, nes buvo įgyvendinti visi iškelti uždaviniai. Žinoma, buvo sunku žaidžiant „dviem frontais“ – padidėjo traumuotų futbolininkų gretos, kas mums tikrai kėlė nemažai sunkumų pačio sezono metu, taip pat didžiąją sezono dalį reikėjo skirstyti laiką pagrindo žaidėjams, kurie dažnu atveju jau sekančią dieną turėdavo rungtyniauti Optibet I lygos susitikimuose.

Taip pat visos komandos vardu norėčiau padėkoti SG-FA „Šiauliai“ B komandos futbolininkams ir treneriui Tadui Šalkauskui, kurie mums ištiesdavo pagalbos ranką šio ilgo ir sunkaus sezono metu. Rungtyniauti „dviem frontais“ tikrai nėra lengva tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Šis sezonas pareikalavo ypatingai daug jėgų, pasiaukojimo ir charakterio savybių, kadangi žaidėme daug rungtynių, galima sakyti po 2 per savaitę. Buvo savaičių, kai reikėjo žaisti U18 komandos futbolininkams ir po 180 minučių, bet tai tik parodo jų norą žaisti futbolą ir tobulėti. Manau, kad žaidėjai, kurie daug rungtyniavo tiek šiemet, tiek praėjusiais metais antrame pagal pajėgumą šalies divizione tobulėjo labiau nei įprastai, o tai įrodo šio sezono pabaigoje pademonstruoti rezultatai.

Manome, jog pagrindiniai akcentai, kurie lėmė tokį rezultatą tai neabejotinai sunkus darbas treniruotėse. Buvo sunkiai ir kryptingai dirbta link šio tikslo įgyvendinimo. Su kai kuriais futbolininkais dirbu ilgiau nei keturis metus, tad šiuo atveju yra lengviau vienas kitą suprasti ir reikalauti išspausti iš savęs maksimumą tiek treniruočių, tiek rungtynių metu. Džiaugiuosi šiais vaikinais ir Jų rodomais rezultatais treniruotėse ir rungtynėse.“.

Instagramas