Pirmuoju naujoku tapo Italijoje augęs nacionalinės Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas

Startavus 2023 metų žiemos perėjimų langui FA „Šiauliai“ tęsia komandos komplektacijos darbus sekančių metų sezonui. Šiandien organizacijos vadovai sukirto rankomis su pirmuoju tarpsezonio naujoku – Augustinu Klimavičiumi.

Pastaruosius du metus „Optibet A lygoje“ rungtyniavęs Augustinas į Šiaulius atvyksta iš šiemet 5-oje turnyrinės lentelės pozicijoje likusio Kauno rajono „Hegelmann“ klubo.

Iš Vilkaviškio kilęs puolėjas savo futbolininko kelią pradėjo Marijampolėje, o vėliau, būdamas 13-os, persikėlė į Italijos „Genoa“ klubą. Vėliau nuomos pagrindais rungtyniavo „Torino“ ir „Empoli“ jaunimo ekipose, pastarojoje suvalkiečiui sekėsi geriausiai. Su devyniolikmečių ekipa rungtyniaudamas aukščiausioje Italijos jaunimo čempionato lygoje futbolininkas sužaidė 17 rungtynių, pelnė 5 įvarčius ir tapo šalies čempionu.

Po laiko Italijoje, Augustinas sugrįžo į Lietuvą ir pastaruosius du sezonus atstovavo jau minėtajai Kauno raj. „Hegelmann“ ekipai. Mėlynai baltų gretose suvalkietis iš viso sužaidė 32 rungtynes, pelnė 8 įvarčius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, futbolininkas beveik visą 2023 m. sezoną praleido dėl patirtos kryžminių raiščių traumos, o sugrįžęs sužaidė viso labo 7 minutes.

Šiemet 22-ojo gimtadienio sulaukęs futbolininkas nuo mažens buvo kviečiamas į įvairaus amžiaus rinktines, o praėjusiais metais tapo ir nacionalinės Lietuvos vyrų rinktinės nariu. Pastarosios marškinėlius pirmasis komandos naujokas yra užsivilkęs 6 kartus, per kuriuos spėjo pelnyti įvartį ir atlikti rez. perdavimą.

„Tos pirmosios emocijos – labai teigiamos, labai simpatizuoju šios organizacijos idėją, jog su Lietuvos futbolininkais įmanoma ir kaip šiemet įrodė, galima pasiekti gerus rezultatus. Patinka Mindaugo Čepo energingumas ir visiškas atsidavimas komandai, ypatingai matosi ir visos komandos vieningumas, tai, manau, visi šie faktoriai ir lėmė tai, jog pasirinkau atvykti į saulės miestą. Su dalimi šios komandos futbolininkų yra tekę kartu rungtyniauti ir anksčiau, dalį komandos veidų jau tikrai ne kartą teko matyti, tad, manau, kad integruojantis į komandą neturėtų kilti problemų. Nacionalinės vyrų rinktinės garbę teko kartu ginti su Egidijumi Vaitkūnu ir Rolandu Baravyku, jaunimo rinktinėse susipažinau su Deividu Dovydaičiu bei Gustu Baliutavičiumi.

Kalbant apie pastaruosius metus, neslėpsiu, jie buvo tikrai sunkūs tiek psichologiškai, tiek ir fiziškai. Sekė ilga ir sunki reabilitacija. Žinote, labai sunku sėdėti tribūnoje ir žinoti, jog negali padėti savo komandai aikštėje, ypač kai ją aplanko sunkūs momentai. Ateinančiais metais sieksiu sugrįžti į tą žaidimo ritmą, kuriame buvau prieš patiriant traumą.

Tikslai – įrodyti visiems, jog pastarieji metai nebuvo atsitiktinumas, ir kas žino, gal pasieksime dar daugiau. Sirgalius noriu paraginti ir toliau taip aktyviai sirgti už saulės miesto komandą ir kartu padėti siekti pačių aukščiausių tikslų! Pirmyn, Šiauliai!“,- teigė pirmasis komandos naujokas A. Klimavičius.

Instagramas