Šeštadienį startuoja EJL

Jau šį šeštadienį startuos 2023–2024 metų sezono „Samsung Galaxy Watch“ Elitinė jaunių lyga (EJL), kuri iš viso įtrauks po 12 komandų trijuose amžiaus divizionuose, o juose – 3 mūsų akademijos auklėtinių ekipos.

Rugpjūčio 5-ąją pirmieji startuos FA „Šiauliai“ aštuoniolikmečiai, pastarieji Kaune surems ginklus su vietos „Be1 NFA“ bendraamžių ekipa. Rugpjūčio 10-ąją Utenoje savo sezoną pradės FA „Šiauliai“ U15 ekipa, o rugpjūčio 12-ąją savo kelionę naujajame sezone pradės ir FA „Šiauliai“ U16 komanda, kuriai pirmasis teisėjo signalas nuaidės Vilniuje.

Šiemet čempionate bus įdiegta ir naujovių. Nuo šiol jaunimo futbolo aistruoliai galės savo komandas palaikyti ne tik stadionuose, bet ir naudodamiesi savo išmaniaisiais prietaisais. Lyga nurodo, jog yra planuojamos tiesioginės rungtynių transliacijos futbolas.tv platformoje, tiesa, joje išvysime tik įdomiausius čempionato susitikimus. Be to, per pirmąją  sezono pusę komandų pelnyti taškai bus padalinti perpus, siekiant turnyro lentelėse maksimalios sportinės intrigos iki pat finišo tiesiosios. Po pirmosios sezono pusės komandos bus suskirstytos į grupes, kovosiančias dėl 1–6 vietų bei 7–12 vietų.

Laikinai direktoriaus pareigas einantis Deivis Kančelskis džiaugiasi, jog EJL bus pažymėta ryškiomis saulės miesto spalvomis:

„Džiugu, kad šiemet visuose EJL čempionatuose turėsime mūsų akademiją ir Šiaulių miestą reprezentuojančias komandas. Šie čempionatai – pirmas jaunuolių žingsnis link profesionalaus futbolo, todėl natūralu, jog atsiras daugiau reikalavimų, daugiau treniruočių bei daugiau darbo papildomai. Žinoma, neišvengsime ir psichologinių iššūkių, su kuriais dažnai nėra taip lengva susitvarkyti, tačiau svarbu, jog vaikinai rodytų norą ir išliktų motyvuoti sunkiai ir nuosekliai dirbti treniruotėse bei kantriai siekti pačių aukščiausių tikslų. To kiekvienam mūsų akademijos auklėtiniui ir palinkėsiu.“.

EJL U18 divizionas: FA „Šiauliai“ U18

Treneris: Aurimas Mančas

Pirmosios sezono rungtynes: Rugpjūčio 5 d., „Be1 NFA“ – FA „Šiauliai“, Kaunas.

„Pasiruošimas sezonui vyko pagal planą, tačiau nepavyko išlaikyti stabilumo, nes ne visi jaunuoliai lankydavo treniruotes. Šiemet daugumai žaidėjų tai bus paskutinis sezonas jaunimo futbole, todėl norėtųsi, kad kuo daugiau ir kuo sėkmingiau jie įsilietų ir į vyrų futbolą. Jei stabiliai lankys treniruotes ir sunkiai bei kantriai dirbs, manau, viskas bus gerai. Labai smagu, kad praėjusiame sezone šiai komandai pavyko iškovoti prizinę vietą U18 I lygoje. Šiemet mes dalyvausime laipteliu aukščiau esančiame U18 EJL čempionate, kur komandų lygis yra gerokai aukštesnis nei I lygoje, todėl tikiuosi, kad jaunuoliai gaus daug gero lygio rungtynių, kurios jiems padės dar labiau tobulėti kaip futbolininkams ir siekti užsibrėžtų tikslų.“,- kalbėjo A. Mančas.

EJL U16 divizionas“: FA „Šiauliai“-ŠSG

Treneriai: Vilius Lapeikis ir Rimantas Viktoravičius

Pirmosios sezono rungtynes: Rugpjūčio 12 d., VFA „Geležinis Vilkas“ – FA „Šiauliai“-ŠSG, Vilnius.

„Kaip ir kiekvienais metais tas čempionatas turi ir geresnių atkarpų, turi ir prastesnių, tačiau nepaisant to, visa tai šiems jaunuoliams yra labai svarbu, nes kiekvienas iš jų kaupia savo patirties bagažą. Esame mokymosi procese, tad, svarbu mokytis iš savo klaidų, nes tik taip galime augti. Pats pasiruošimas, sakyčiau, praėjo gana sklandžiai, turėjome ir kontrolinių rungtynių ir treniruočių stovyklą Pasvalyje. Galbūt koja kišo tai, jog treniruotėse nepavykdavo išlaikyti optimalios sudėties, kadangi vieni jaunuoliai gydėsi traumas, kiti buvo išvykę, tačiau apibendrinant visą pasiruošimo procesą, manau, jog jis buvo produktyvus. Šie vaikinai nestokoja motyvacijos ir noro treniruotis, džiugina tai, jog nors ir mažais žingsneliais, tačiau vis einame į priekį ir augame kaip komanda. Naujajame sezone sieksime išsaugoti vietą aukščiausiame šalies divizione, semtis kaip įmanoma daugiau patirties ir tobulėti. Pirmyn, Šiauliai!“,- optimizmo nestokojo V. Lapeikis.

EJL U15 divizionas: FA „Šiauliai“-ŠSG

Treneriai: Rimantas Viktoravičius ir Vilius Lapeikis

Pirmosios sezono rungtynes: Rugpjūčio 10 d., FA „Utenis“ – FA „Šiauliai“-ŠSG, Utena.

„Prie šios komandos trenerių štabo prisijungiau prieš pat pasiruošimą, tačiau per šį laiką supratau, jog vaikinai yra labai motyvuoti ir rodo norą bei pastangas kiekvienoje treniruotėje. Pats pasiruošimas vyko gana sklandžiai, vaikinai buvo išvykę į stovyklą, kurioje tobulino suvokimą apie įvairių žaidėjų žaidimo profilius, gerino fizinį pasiruošimą, o tą rezultatą, manau, pamatysime sezono eigoje. Kalbant apie tikslus, tai tikslas visada laimėti, kad ir kas benutiktų, tad stengsimės nenuvilti, nes žinome, jog ginsime saulės miesto garbę.“,- teigė R. Viktoravičius.

Jaunimo Futbolas LT nuotr.

Instagramas