Trečioji jaunimo futbolo savaitė – sėkmingas trylikamečių debiutas ir penkiolikmečių spurtas namuose.

Trečioje rugpjūčio mėnesio savaitėje futbolo akademijos „Šiauliai” jauniesiems futbolininkams pavyko iškovoti pirmuosius taškus naujajame 2022/2023 m. sezone.

Samsung Galaxy Watch EJL U18 divizionas: FA „Šiauliai” – Šiaulių SG  – PRSSG 0:0 (2:3) „Kauno Žalgirio FA”

Pašalintas: Dominykas Kviklys  

Šeštadienį Rimanto Viktoravičiaus ir Aurimo Mančo vadovaujami aštuoniolikmečiai namuose priėmė svečius iš Kauno – „Kauno Žalgirio FA” bendraamžius. Taip pat kaip ir praėjusią savaitę – dieną anksčiau daliai futbolininkų sužaidus nemažai minučių Optibet Pirmos lygos 18-ojo turo dvikovoje Mažeikiuose, sekančią dieną jaunuoliams ne ką mažiau teko rungtyniauti ir už savo amžiaus vaikinų komandą. Aikštėje didžiąją rungtynių dalį vyravo apylygi kova – komandos apsikeitė pavojingomis atakomis tiek į vieną, tiek į kitą pusę, tačiau pastarosioms savųjų vaisių jose pasiekti nepavyko. Visgi, 68-ąją rungtynių minutę aikštės teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į kauniečių vartus, tačiau šiauliečiams jo realizuoti nepavyko kai Juozo Radavičiaus smūgiuotą kamuolį atrėmė varžovų vartininkas. Nuskambėjus finaliniam teisėjo signalui rezultatas švieslentėje nepakito, todėl kova dėl taškų persikėlė į 11 metrų baudinių seriją, kurioje sėkmė jau lydėjo svečius iš Kauno. Šiauliečiams rezultatu 2:3 teko pripažinti kauniečių pranašumą ir tenkintis iškovotu pirmuoju tašku Samsung Galaxy Watch EJL divizione.         

Samsung Galaxy Watch EJL U15 divizionas: FA „Šiauliai” – Šiaulių SG 3:1 Talentų FA – FK „Riteriai”    

Įvarčiai: Nikita Tiutiunnyk, Vėjas Pocius ir Džiugas Dulka.      

Sekmadienį Viliaus Lapeikio ir Donato Strockio treniruojami penkiolikmečiai priėmę svečius iš Vilniaus įsirašė jau antrąją pergalę paeiliui debiutiniame Samsung Galaxy Watch EJL divizione. Didžiąją rungtynių dalį dominavę šiauliečiai ledus prie svečių vartų pralaužė jau 20-ąją susitikimo minutę, kuomet vartininką tiksliu smūgiu nuginklavo ukrainietis Nikita Tiutiunnyk. Ilgai netrukus, prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą, šiauliečių pranašumą padvigubino tikslus Vėjo Pociaus šūvis – 2:0. Po pertraukos komandos trenerių štabas atliko pora korekcijų, kurios neabejotinai davė savo vaisių. Jau 44-ąją mačo minutę šiauliečių pranašumą įtvirtino kamuolį į vartus pasiuntęs Džiugas Dulka – 3:1. Svečiai šiauliečius dar bandė vytis, kuomet 51-ąją minutę Igną Aleksandravičių pergudravo Vytenis Rimkus, tačiau vilniečiams mūsiškių pavyti daugiau nebepavyko. Po šios pergalės saulės miesto futbolininkai rikiuojasi 3-oje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Lietuvos Jaunučių lygos U14 divizionas: FA „Šiauliai” 1:1 (5:3) Vilniaus „BFA”

Įvartis: Kipras Šakinskas    

Pirmuosius taškus iškovojo ir mūsų akademijos keturiolikmečiai. Dramatiška pabaiga pažymėta 2-ojo turo akistata tarp Donato Strockio ir Viliaus Lapeikio auklėtinių ir svečių iš sostinės gerokai patampė nervus ne vienam į Gytarių dirbtinės dangos stadioną atvykusiam aistruoliui. Visų rungtynių metu koja kojon žengę tiek vieni, tiek kiti futbolininkai sukūrė nemažai progų prie priešininkų vartų, tačiau šias sėkmingai išpildyti vis pritrūkdavo sėkmės. Visgi, jau 67-ąją susitikimo minutę savo žodį tarė Kipras Šakinskas, kurio tikslus smūgis leido šiauliečiams išsiveržti į priekį, tačiau jau tiksint paskutinėms teisėjo pridėto laiko sekundėms vilniečiams pavyko rezultatą išlyginti ir kovą dėl taškų nukėlė į 11 metrų baudinių seriją. Joje sėkmė buvo jau šiauliečių pusėje, o pastarieji rezultatu 5:3 pranoko vilniečius ir savo taškų kraitį papildė 2 labai svarbiais taškais.

Lietuvos Jaunučių lygos U13 divizionas: FA „Šiauliai” 1:0 „Be1″ NFA

Įvartis: Vakaris Gurtajus  

Debiutą didžiajame futbole Tado Šalkausko ir Remigijaus Vaišnoro auklėtiniai pažymėjo minimalia pergale namuose. Šiauliuose augantys perspektyvūs trylikamečiai karštą ketvirtadienio popietę Gytarių dirbtinės dangos stadione priėmė svečius iš 2022 metų Europos kultūros sostinės – Kauno. Alinantis karštis nebuvo labai dosnus tiek vienai, tiek kitai ekipai, tačiau vis dėlto šiauliečiams tai nepamaišė ir jau besibaigiant pirmajam susitikimo kėliniui tikslus Vakario Gurtajaus smūgis leido pastariesiems išsiveržti į priekį. Antrajame kėlinyje šiauliečiams pavyko išsaugoti įgytą minimalų pranašumą pirmoje rungtynių pusėje ir nuskambėjus finaliniam Tado Šimkaus signalui įsirašė pirmąją pergalę naujajame Lietuvos Jaunučių lygos divizione.

 

Instagramas